PILOTS-05-2017: Paper-based electronics

Ši programa remia popieriumi paremtos elektronikos gamybos procesų vystymą. 

Remiama veikla 

Pareiškėjai turėtų išvystyti aukšto tikslumo, ekonomiškus, didelės apimties spausdinimo ar kitokias gamybos technologijas dideliam plotui (rašalinis spausdinimas, šilkografija, ir sheet-to-sheet bei roll-to-roll spausdinimas). Paraiškos turėtų prisidėti prie fizinių, cheminių ir inžinierinių iššūkių susijusių su popieriaus panaudojimu kaip substrato ir aktyvaus komponento elektroniniuose prietaisuose: į tai įeina naujų popieriaus gamybos (pluošto gerinimas, poringumas, užpildai ir t.t.) ir konvertavimo, naujų popieriaus dangų (organinių, neorganinių ar hibridinių), popieriaus paviršiaus charakteristikos ir funkcionalizavimo (nanoceliuliozės funkcionalizavimas, plazminis ir dujinis apdorojimas, biologinis ir cheminis modifikavimas ir t.t.) technologijų kūrimas bei heterogeninių aukštos pridėtinės vertės elektroninių komponentų integravimas ant popieriaus ir naujų žaliavų (laidininkų, puslaidininkių, izoliatorių, elektrochrominių įtaisų, baterijų) įdiegimas. 

Reikalavimai 

Pareiškėjas turi būti konsorciumas, kuriame turi būti bent 3 skirtingi nesusiję juridiniai asmenys iš 3 skirtingų su Horizon 2020 susijusių šalių. 

Finansavimas 

Komisija teigia, kad paraiškos prašančios nuo 5 iki 8 milijonų eurų leistų adekvačiai atlikti šio prioriteto veiklas. Bet, tai nereiškia, kad paraiškos negali prašyti ir gauti kitokių sumų. Projektai finansuojami 100% intensyvumu. 

Ateinantys šaukimai 

Šioje programoje bus dar 1 šaukimas 2016 spalio 27. Šis šaukimas turi 48 milijonų eurų biudžetą, kurį dalijasi su 2 kitomis tyrimų programomis.